De arbeidsmarkt staat nooit stil. Als werkgever merk je dat elke dag. Regels schuiven, nieuwe plannen dienen zich aan en wat gisteren nog mocht kan morgen anders zijn. 2026 vormt daarop geen uitzondering. Er is een nieuwe CAO voor Uitzendkrachten, de regels rond zzp worden strenger, pensioen en loon veranderen en ook belastingen en vergoedingen schuiven mee. Het is veel. Daarom lees je hieronder wat er in 2026 allemaal verandert.
In 2026 gaat de nieuwe cao voor uitzendkrachten in werking. De arbeidsvoorwaarden moeten voortaan minimaal gelijkwaardig zijn aan die van jouw eigen medewerkers in dezelfde functie. Niet alleen het loon telt mee maar het hele pakket. Denk aan vakantiedagen, toeslagen, bonussen, reiskosten, opleidingsmogelijkheden en pensioen. Het oude systeem met aparte beloningsregels verdwijnt. Jouw arbeidsvoorwaarden zijn de norm. Dat kan betekenen dat de kosten voor flexwerk stijgen en dat je administratie verandert.
Wil je meer over deze nieuwe cao weten? Klik dan hier.
Ook werken met zzp’ers blijft een aandachtspunt. De Belastingdienst controleert streng op schijnzelfstandigheid en blijft dat ook in 2026 doen. De vraag is steeds of iemand echt zelfstandig werkt of feitelijk als werknemer. Daarbij wordt er gekeken naar de hele praktijk zoals aansturing, inbedding in je organisatie, ondernemersrisico en het hebben van meerdere opdrachtgevers.
Bij opzet of grove schuld kan vanaf 2026 een boete volgen en naheffingen kunnen teruggaan tot 1 januari 2025. Dat maakt het extra belangrijk om contracten en werkwijze goed op elkaar af te stemmen.
Op het gebied van pensioen is de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel in volle gang. Uiterlijk in 2028 moeten alle regelingen zijn aangepast maar veel fondsen stappen al eerder over. In 2026 verhogen sommige fondsen de pensioenen licht al is dat niet overal mogelijk.
De regeling voor eerder stoppen met werken wordt structureel. De vrijstelling stijgt naar
€ 2.657,- bruto per maand. Boven dat bedrag betaal je als werkgever extra belasting. De AOW leeftijd blijft in 2026 67 jaar.
Er zijn ook kansen via subsidies en loonkostenvoordelen. De overheid stimuleert werken en leren met verschillende regelingen:
Voor mensen met een arbeidsbeperking blijft er loonkostenvoordeel en voor de doelgroep banenafspraak zelfs structureel zolang zij in dienst zijn. Het voordeel voor oudere werknemers verdwijnt wel in 2026.
Ook de sociale premies veranderen. Je betaalt over een hoger loonbedrag premies omdat het maximumpremieloon stijgt naar € 79.409,- De zorgbijdrage voor werkgevers wordt 6,10%. Voor flexibele contracten blijft de premie hoger dan voor vaste. In de inkomstenbelasting veranderen de schijven en tarieven en komt er voor deeltijdwerkers met een lager inkomen meer arbeidskorting. De zelfstandigenaftrek voor zzp’ers daalt verder.
Voor vergoedingen en mobiliteit verandert ook het een en ander. De thuiswerkvergoeding wordt € 2,45 per dag en de kilometervergoeding blijft € 0,23. Deelfietsen krijgen geen bijtelling meer als ze niet thuis worden gestald, wat fietsen naar het werk aantrekkelijker maakt. Voor elektrische auto’s blijft de bijtelling lager dan 22% en loopt deze stap voor stap op.
Bij Luba helpen we je graag met de juiste mensen op de juiste plek. Daarnaast delen we graag onze kennis, expertise en data over de lokale arbeidsmarkt zodat jij verder komt.
Bel of mail een van onze Luba-vestigingen gerust als je meer wilt weten of een afspraak wilt maken.
Als grootste uitzendbureau voor het mkb houden we je graag op de hoogte van thema's en nieuws die belangrijk zijn voor jouw bedrijf. Eens samen sparren over een onderwerp? Een afspraak is snel gemaakt!
Heb je een vraag over de inzet van (tijdelijk) personeel, neem dan direct contact met ons op.